جستجو در سایت

تصفیه فاضلاب کارواش چیست و روش تصفیه فاضلاب کارواش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 فاضلاب کارواش

امروزه به دلیل کمبود آب و جلوگیری از آلودگی منابع آب سطحی و زیر زمینی، شستشوی خودروها در خیابان و در کنار دریا ها به شدت کاهش یافته است . با توجه به افزایش استفاده از وسایل نقلیه به همان نسبت تعداد کارواش ها نیز رو به افزایش می باشد.

فاضلاب کارواش

کارواش ها از نظر روش کار به دو صورت دستی و اتوماتیک عمل شستشوی خودرو ها را انجام می دهند. در شستشوی دستی شخص این کار را انجام داده و به این دلیل که خودرو کاملا تمیز شود از آب و مواد شوینده بسیاری استفاده می کند . اما در شستشوی اتوماتیک عمل شست و شو بدون دخالت دست و به وسیله آب با فشار قوی و دترجنت ها و ... صورت می گیرد. تحقیقات نشان داده است که در شست و شوی ماشین به صورت دستی به ازای هر ماشین 400 لیتر و در شست و شوی اتوماتیک به ازای هر ماشین 150 لیتر آب مصرف می شود.

فاضلاب کارواش چیست؟

 آبی که برای شست و شوی خودرو استفاه می شود پس از خروج حاوی مواد شوینده و دترجنت ها، ذرات گل و لای، روغن و گریس، فلزات سنگین و ... می باشد. به همین دلیل با تخلیه آن به شبکه فاضلاب شهری یا منابع آب زیرزمینی خسارات و هزینه سنگینی را به بار می آورد.

از این رو با توجه به هدر رفت بسیار آب و آلودگی منابع آبی و همچنین هزینه های سنگین جهت جبران خسارات، ضرورت دارد تا راه کاری در نظر گرفته شود.

فاضلاب کارواش

تصفیه فاضلاب کارواش:

فاضلاب کارواش نوعی فاضلاب صنعتی محسوب می گردد. به همین خاطر روش های تصفیه فاضلاب کارواش نیز با فاضلاب بهداشتی و ... متفاوت خواهد بود.

 سیستم تصفیه فاضلاب کارواش که توسط مهندسین شرکت آب پاک طراحی شده است شامل واحد های مختلف می باشد، در صورتی که این واحد ها به درستی طراحی و اجرا نشوند باعث وارد آوردن خسارات بسیاری بر خریدار خواهد شد. سیستم تصفیه فاضلاب شرکت آب پاک به طور کلی شامل واحدهای زیر می باشد:

1- واحد ایستگاه پمپاژ و ذخیره فاضلاب:

این مخزن با توجه به حجم فاضلاب کارواش طراحی می گردد. این واحد باعث ته نشینی بخش عمده ای از مواد معلق موجود در فاضلاب می شود.

2- واحد انعقاد و لخته سازی الکتریکی:

در مخازن این واحد صفحات فلزی جهت جداسازی مواد معلق، چربی و گریس و انجام عمل تصفیه فاضلاب استفاده می شود که طراحی آن های نیز با توجه به مشخصات فاضلاب انجام می شود.

باید در انتخاب و طراحی الکترودها بسیار دقت نمود تا دوام آنها در بالاترین حد خود باشد و سبب ایجاد هزینه برای خریدار نگردد.

3- واحد فیلتراسیون:

این واحد نقش بسزایی در عمل تصفیه فاضلاب کارواش ایفا می نماید. به دلیل اینکه آب خروجی از سیستم تصفیه آب کارواش کاملا زلال و صاف باشد، از فیلتر کربنی، فیلتر شنی، فیلتر میکرونی و ... استفاده می شود.

واحدفیلتراسیون

فیلتر کربنی:

فیلتر کربنی سبب حذف رنگ، بو، طعم، کدورت، کلر باقیمانده و ... از جریان فاضلاب می گردد. فیلترهای کربنی به دلیل داشتن دانه های کربن اکتیو و پدیده جذب سطحی عمل فیلتراسیون را انجام می دهد.

فیلتر شنی:

فیلترهای شنی دارای یک بستر که با سیلیس پر شده است، می باشند. هنگام عبور فاضلاب کارواش از بین ذرات دانه بندی شده سیلیس، مواد معلق موجود در فاضلاب جداسازی می شوند.

فیلتر کربنی

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب کارواش:

1-     فضای مورد نیاز بسیار کم

2-     قابلیت حمل و جا به جایی

3-     قابلیت ارتقاء ظرفیت

4-     قابلیت استفاده مجدد از پساب تصفیه شده

5-     مقرون به صرفه اقتصادی

6-     بهره برداری و نگهداری ساده

7-     عدم ایجاد بو

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مشخصات و قیمت پکیج تصفیه فاضلاب کارواش می توانید با روش های زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شماره تلفن های شرکت آب پاک

026344243162 (10 خط)

02634242903 (10 خط)

شماره تلگرام      09012362018

ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

دفتر مرکزی

کرج، 45 متری گلشهر، بلوار پونه شرقی، برج میلاد، طبقه هشتم، واحد 19(10 خط )

026-34243162

026-34242903

0912-0841451

[email protected]

دفتر شیراز

شیراز، بلوار نصر، خیابان بهاران، بلوار فیض، نبش کوچه 29

071-37320447

071-37320447

0917-3362395