جستجو در سایت

تحقیق و توسعه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

به دلیل نیاز روز افزون به پاس داشت محیط زیست و همچنین محافظت از ذخایر طبیعی مانند منابع آب و همینطور استفاده مجدد از منابع تجدید پذیر استفاده شده مانند فاضلاب، شرکت آب پالایش آرا کیا بر این شد که با تأسیس واحد تحقیق و توسعه دانش فنی و تکنولوژیک خود را افزایش دهد. شرکت آب پالایش آرا کیا در این واحد با مشارکت واحدهای مختلف شرکت و همچنین استفاده از مهندسی معکوس و تحقیقات پایلوت، در صدد آن است که راه حل های نوین در جهت افزایش توان فنی و ذخیره علمی خود را پیدا کرده و با توجه به سنجش نقاط قوت و فرصت های مناسب هر طرح بهترین طرح را انتخاب نماید.

در این واحد برنامه های کوتاه مدت، بلند مدت و استراتژیک جهت نیل به اهداف برگزیده شرکت با توجه به توان فنی و مالی طراحی و تبیین شده و سپس به مرحله اجرا در می آید.
با توجه به کمبود این واحد در اکثر شرکت های پیمانکار داخلی و با توجه به آینده صنعت آب و فاضلاب ایران و همین طور بحران کمبود آب در سالهای آتی، شرکت آب پالایش آرا کیا واحد تحقیق و توسعه را یکی از مهمترین واحد های خود دانسته و با برنامه ریزی های انجام شده و پروژه های تعریف شده برای این واحد در نظر دارد که با بومی سازی تکنولوژی های نوین تصفیه و ساخت و همچنین طرح های جدید با عنوان ثبت اختراع، احساس مسئولیت خود را در برابر آینده کشور عزیزمان ایران نشان دهد.

خلاقیت و نوآوری (برنامه های در حال انجام)
• تحقیق و بومی سازی روش های جدید تصفیه آب باران و استفاده از آن جهت مصارف خانگی
• بومی سازی روش های نوین تصفیه فاضلاب بهداشتی
• تحقیق در مورد روش های جدید تصفیه فاضلاب صنعت خودرو سازی
• تحقیق در مورد روش های ساخت پکیج های کامپوزیتی FRP و GRP

نتایج واحد تحقیق و توسعه
یکی از اولین و منحصر به فردترین هدف گذاری های قسمت تحقیق و توسعه اجرای فاز اول برنامه جامع طراحی پکیج تصفیه فاضلاب بود که با همکاری گروه فنی، انفورماتیک، مالی و اداری شرکت به نتیجه رسید. در حال حاضر از این نرم افزار برای طراحی پکیج های تصفیه فاضلاب انسانی و صنعتی به صورت اولیه استفاده می شود و این کار به مهندسین شرکت در طراحی تصفیه خانه های فاضلاب بهینه و مورد نیاز کارفرمایان محترم یاری می رساند.

دفتر مرکزی

کرج، 45 متری گلشهر، بلوار پونه شرقی، برج میلاد، طبقه هشتم، واحد 19(10 خط )

026-34243162

026-34242903

0912-0841451

[email protected]

دفتر شیراز

شیراز، بلوار نصر، خیابان بهاران، بلوار فیض، نبش کوچه 29

071-37320447

071-37320447

0917-3362395